بسته بندی پایدار وعناصر تاثیرگذار آن

بسته بندی پایدار وعناصر تاثیرگذار آن

بسته بندی راهی مناسب مهم و مدرنی برای ارسال پیام شرکت و مجموعه شما به مصرف کننده است. یک طراحی جذاب می تواند کمک شایانی به بازاریابی و فروش محصول نماید؛ در بازار امروز مصرف کنندگان خواهان شفافیت کیفیت و تنوع هستند. مشتریان می خواهند بدانند کدام شرکت بسته بندی های خود را کجا و چگونه تولید می کند. آیا این موائ تشکیل دهنده بسته تأثیر منفی بر محیط و محصول خواهد گذاشت؟ آیا این روند برای چاپ و بسته بندی پایداراست؟ فرایند و مواد مورد استفاده برای بسته بندی یک عامل مهم و تأثیر گذار روی مصرف کننده است. پایدار بودن بسته به دلیل داشتن یک طراحی عالی بسیار مهم و حایز است.

آژانس خبری چاپ و بسته بدی ایران، یک بسته بندی مناسب در دنسساب کنونی باید قابل بازیافت باشد. در خانه ، انبار محلی فرقی مئارد باید قابل بازیافت و بازگشت به چرخه باشد و این روند باید آسان و کارآمد باشد. نکته اصلی و قابل اعتنا بسته بندی پایدار اینکه باید تأثیر کمتری بر محیط زیست داشته باشد.

عناصر بسته بندی پایدار را میتوان به چند بخش تقسیم نمود:

کاغذ کرافت

کاغذ کرافت کاملاپایدار است و یکی از محبوب ترین مواد بسته بندی در جهان محسوب میشود. تولید کاغذ کرافت در مقایسه با کاغذ معمولی بسیار پایدارتر است.

کرافت از مواد کاملاً طبیعی مانند پالپ انواع چوب تولید می شود ، در حالی که کاغذ معمولی از چوب های خاص استفاده می کند. در کرافت سفید کننده نیز درگیر نمی شود تا استحکام کاغذ را حفظ کند و هزینه های تولید را کاهش می دهد. همچنین یک ماده بسته بندی سبک است که به حفظ هزینه حمل و نقل نیز کمک می کند.

فوم ها

بخش بسیار بزرگی از صنعت بسته بندی استفاده از فوم است. کفهای بسته بندی ماده ای هستند که در سطوح مختلف صنعت مورد استفاده قرار می گیرند و از آن به عنوان یک لایه محافظ دو منظوره استفاده می شود . همچنین برای سازماندهی محصولات کوچک مناسب است.

با توجه به اینکه موضوع بسته بندی پایدار همچنان رو به افزایش است ، جایگزین های زیست تخریب پذیر و جایگزین های کف کاغذ برای جایگزینی این ماده ایجاد شده است. از آنجایی که بازار پایداری بسته ها رو به رشد است ، برای شرکت های کوچکتر مفید است که به سوی بسته بندی های دیگر بروند.

پلاستیک
هنگام صحبت در مورد بسته بندی ، نادیده گرفتن پلاستیک کار دشواری است. وقتی صحبت از بسته بندی پایدار می شود موضوع حتی بحث برانگیز تر است. بر اساس اعلام فدراسیون پلاستیک بریتانیا ، پلاستیک بیشترین و بهترین سهم در بسته بندی پایدار را دارد.پلاستیک مزایای بسیار خوبی در بسته بندی ارائه می دهد. این ماده سبک وزن ، از نظر منابع انرژی کارآمد است و در مقایسه با گزینه های کاغذ دوام بسیار بیشتری دارد. در نتیجه ، استفاده از پلاستیک به عنوان یک ماده بسته بندی ، می تواند ضایعات را کاهش داده و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کند. همچنین قابلیت بازیافت امتیاز دیگری برای پلاستیک محصوب می گردد.

اگرچه پلاستیک ممکن است یک گزینه بسته بندی مناسب باشد ، اما فراموش نشود که در طول دهه گذشته ، زباله های پلاستیکی زیادی راه خود را به اقیانوس پیدا کرده اند که بر حیات وحش و نابود کردن اکوسیستم ها تأثیر می گذارند.

از ماه مه سال ۲۰۱۹، برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد ۱۰۰میلیون تن زباله پلاستیکی موجود در اقیانوس را تأیید کرده است. و نکته مهم هنگامی که از پلاستیک استفاده می کنیم ، باید اطمینان حاصل کنیم که می توان از آن استفاده مجدد و بازیافت کرد.

مرکب

استفاده از مرکبهای پایدار روند رو به رشدی دارد. این جوهرها دیگر نیازی به فلزات سنگین مانند سرب و جیوه ندارند. بزرگترین تفاوت انها کاهش یا حذف کامل ترکیبات آلی فرار است. این ترکیبات گازهایی ایجاد می کنند که برای محیط زیست و سلامتی انسان خطرناک است.

اگرچه ابتکارات صرفه جویی در مصرف انرژی وجود دارد ، اما مرکبهای تخریب پذیر از همه مهمتر بوده اند آنها از روغنهای گیاهی ارگانیک استفاده می کنند. نتیجه ، تأثیر کاهش یافته بر محیط زیست بوده و باعث می شود در طی فرآیند بازیافت ، انرژی کمتری مصرف شود.

commentstitle
commenttitle